عده ای بر این باور هستند که تناسب صحیح اندام یک موهبت خدادادی است. به باور این افراد چنانچه فردی دارای تناسب اندام در قسمت های بالا تنه، پایین تنه و حتی صورت باشد و این قسمت ها زیبا و متناسب به نظر برسند، خود فرد هیچ تلاشی جهت بدست آوردن این پیکربندی متناسب انجام نداده است. در واقع می توان گفت این نظرات و صحبت ها صحیح نمی باشد.

تناسب اندام صحیح

فیت بودن و متناسب بودن

افراد جهت رسیدن به اندام متناسب مورد نظر خود زحمت های زیادی کشیده اند. آنها این فرم متناسب را به صورت مادرزاد بدست نیاورده اند. در واقع می توان گفت یکی از سخت ترین کارهای دنیا فیت بودن و متناسب بودن است. زیرا جهت رسیدن به آن باید از بعضی علایق خود دست کشید. این علایق در درجه اول دریافت کالری حاصل از خوراکی ها و غذاهای مختلف می باشد. جهت رسیدن به تناسب اندام تنها روش این است که به اندازه کافی کالری و غذا وارد بدن شود. همچنین کالری باید به اندازه کافی هم سوزانده شود.

تناسب اندام ورزشکاران

نقش ورزش در تناسب اندام

به جرات می توان گفت خوردن به اندازه ی مواد غذایی مهم تر از ورزش کردن می باشد. عده ای فکر می کنند اگر ورزش و فعالیت داشته باشند مجاز به خوردن مقدار زیادی از مواد غذایی می باشند. این یک باور اشتباه است. برای مثال تصور کنید فردی نیم ساعت ورزش داشته باشد. در مقابل سه برابر کالری را با خوردن غذا به بدن خود وارد نماید. این فرد نمی تواند گله ای از افزایش وزن خود داشته باشد. چرا که تناسب را در ورود و سوزاندن کالری رعایت نکرده است.

تناسب اندام بانوان

تناسب اندام مسیر سلامت جسم و روان

ما علاوه بر اینکه به زیبایی صورت اهمیت می دهیم باید به زیبایی و تناسب اندام دیگر نیز اهمیت دهیم. به وزن و سایز مناسب باید اهمیت دهیم. سلامت ما حاصل سلامت جسم ما است. اولین علائم و مشکلاتی که چاقی ایجاد می کند بالا بردن فشار، چربی و قند خون می باشد. در وزن متناسب فشار کمتری به بدن وارد خواهد شد.

در واقع می توان چنین گفت که مکانی به نام زیبایی وجود دارد. ما می خواهیم با رسیدن به این مکان به تناسب اندام دست پیدا کنیم. از مکان فعلی خود شروع به حرکت می کنیم. ما می توانیم این مسیر را با استفاده از اتوبوس، قطار، هواپیما و قایق طی نماییم. چنانچه ما به اشتباه سوار وسایلی که مقاصد دیگری دارند شویم به مقصد دلخواه خود نخواهیم رسید. فرض کنید به اشتباه سوار قطاری که مقصدش چاقی است شده ایم. این قطار توقف هایی در ایستگاه های غذاهای فست فود، تنقلات، شیرینی جات و مواد پروتئینی بیش از حد دارد. با استفاده زیاد و نابجا از این موارد به تناسب اندام مورد نظر خود نخواهیم رسید.

تناسب اندام با ورزش

بنابراین چنانچه افرادی را می بینید که تناسب اندام دارند، ورزش می کنند و کالری اضافی دریافت نمی کنند. البته این افراد هم چنانچه عادت غذایی و ورزشی خود را ترک نمایند از فرم ایده آل فاصله می گیرند.

یک نکته راجع به ورزشکارها

اگر شما نگاه کنید افرادی که ورزش حرفه ای انجام می دهند بدن های متناسبی دارند. اغلب این افراد بعد از رها کردن فعالیت حرفه ای خود دچار چاقی می شوند. علت آن دریافت غذای زیاد و در نتیجه کالری زیاد می باشد. فردی در ایام ورزشکاری ممکن است 5000 کالری دریافت و 5000 کالری نیز بسوزاند. این فرد فعالیت ورزشی می کند و شغلش ورزش است. چنانچه این فرد ازفعالیت حرفه ای خود بیرون بیاید همان 5000 کالری را دریافت می کند ولی کالری زیادی سوزانده نمی شود. در نتیجه این فرد دارای چربی اضافی در اندام خود می شود.

تناسب اندام حرفه ای

عوارض عدم تعادل در دریافت و سوزاندن کالری

چنانچه این تعادل رعایت نشود کالری اضافی به صورت توده چربی در بدن انباشته می شود. بدن نمی تواند آن را هضم نماید. از عوارض آن می توان به کبد چرم، انسداد عروق، سکته های قلبی و سایر موارد اشاره نمود.

تناسب اندام در صورت

چه نسبت هایی در صورت نسبت های تناسب خیلی خوب به شمار می روند؟ در علم زیبایی صورت را به قسمت مساوی تقسیم می کنند. یک سوم فوقانی(قسمت پیشانی)، یک سوم میانی که از ابروها شروع می شود تا لب بالایی و یک سوم پایینی که از لب بالا شروع می شود و تا چانه ادامه دارد. این سه قسمت باید با هم متناسب باشند. چنانچه متناسب نباشند باعث ایجاد ناهماهنگی در صورت ما می شود. مثلا افرادی هستند که در ناحیه چانه عدم تناسب دارند. این عدم تناسب باعث می شود فرد لاغر تر به نظر برسد. در بعضی موارد باعث می شود که صورت گرد به نظر برسد.

تناسب اندام در صورت

درمان عدم تناسب در صورت

در مواردی که عدم تناسب در صورت وجود دارد( مانند توضیحات بالا) می توان با تزریق گاهی حتی یک سی سی به ناحیه چانه توازن را ایجاد کرد. همچنین زاویه های کناری صورت نیز نقش مهمی در تناسب اندام بازی می کنند. زاویه های کناری صورت باید تا انتها ادامه داشته باشند. افرادی هستند که قسمت های کناری صورتشان برجسته است. یا اینکه قسمت های کناری دارای فرو رفتگی می باشد. در این موارد خط و زاویه ای را شاهد نخواهیم بود.

همچنین در مورد گونه ها، چنانچه چربی آنها از بین برود شاهد عدم تناسب خواهیم بود. لب ها نیز باید در تناسب با صورت باشند. چنانچه خیلی برجسته باشند نافرم به نظر می رسند. همچنین چنانچه خیلی کوچک و محو باشند نیز نافرم می باشند. می توان با تزریق فیلر لب که استقبال زیادی هم از آن می شود به تناسب قسمت لب ها کمک کرد. البته تزریق زیاد از حد نیز باعث ایجاد نافرمی خواهد شد. در هر صورت می توان گفت با ایجاد تناسب اندام و صورت، شما زیباتر به نظر می رسید و از دیدن خودتان لذت بیشتری خواهید برد.

چنانچه قصد بازدید از صفحات تخت معاینه، ترالی اورژانس، تخت بیمارستانی، ترالی پانسمان و تخت ژنیکولوژی را دارید می توانید بر روی لینک های مربوطه کلیک نمایید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
تماس با کارشناس