انتخاب محصولات مهرنامی
ترالی پزشکی

ترالی ها از جمله تجهیزاتی هستند که کاربرد گسترده ای در مراکز بهداشتی، درمانی، زیبایی و آرایشگاهی دارند. یک ترالی پزشکی یا زیبایی بطور کلی جهت نگهداری، قراردادن و یا حمل وسایل و تجهیزات پزشکی و زیبایی در محیط یک بیمارستان، مرکز درمانی یا سالن زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد. متخصصین و پزشکان محترم هنگام خرید یک ترالی، به دنبال خرید یک محصول کاربردی، با کیفیت، زیبا و با قیمت مناسب می باشند. اما برای برآورده کردن این موارد پیش از خرید باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

ترالی پزشکی کشودار زیبایی

ترالی پزشکی زیبایی دو کشو

ترالی پزشکی دو کشو

کد محصول: TR 11

ترالی پزشکی تمام مشکی

ترالی پزشکی MDF

کد محصول: TR 15

https://mehrnamimed.com/wp-content/uploads/2024/07/Screenshot_20240708_120554_Gallery.jpg

ترالی پزشکی

ترالی چیست؟

جهت انتقال و نگهداری لوازم و وسایل پزشکی نیاز به تجهیزات مخصوصی داریم. این وسایل شامل تمامی اقلام از قبیل انواع دستکش، مواد پاکسازی، لوازم تزریق، انواع دستمال و حوله و انواع دستگاه پزشکی و غیره می باشد. مناسب ترین وسیله برای انتقال این لوازم ترالی می باشد. ترالی پزشکی در انواع مدل ها و اندازه ها توسط تجهیزات پزشکی مهرنامی تولید می شود. ترالی ها در واقع یک مجموعه شامل کشوها، طبقات و یا هر دو می باشد. این وسیله ی کاربردی با داشتن چرخ به جابجایی وسایل در محیط پزشکی کمک می نماید.

ترالی پزشکی مطب زیبایی

کد محصول: TR 14

ترالی پزشکی

ترالی پزشکی کلینیک زیبایی

کد محصول: TR 16

انواع ترالی چوبی و ترالی پلاستیکی-فلزی

در زیر به صورت مختصر خواص این دو نوع ترالی پزشکی را بیان می نماییم. در ادامه به صورت کامل پیرامون این دو نوع ترالی صحبت می نماییم.

ترالی چوبی MDF

هنگام بحث در مورد ترالی ها باید در نظر داشت که منظور از ترالی چوبی همان ترالی های از جنس MDF می باشد. ترالی های MDF دارای ویژگی های بسیار ممتازی می باشند که از جمله مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ریلی بودن کشو ها
 • جنس بسیار مرغوب MDF و زیبایی آن
 • تحمل وزن بسیار بالای صفحات
 • رنگ آمیزی ترالی مطابق سفارش
 • ساخت ابعاد سفارشی
 • نظافت و ضد عفونی آسان

ترالی پزشکی چوبی

ترالی پزشکی چوبی

ترالی چوبی سه طبقه در مدل بالا در شرکت تجهیزات پزشکی مهرنامی تولید می شود. بدنه ی این ترالی فلزی می باشد بنابر این دارای شاسی بسیار مستحکمی می باشد. از دیگر خواص این بدنه فلزی، رنگ آمیزی الکترواستاتیکی آن است. رنگ آمیزی بدنه در دو رنگ سفید و مشکی امکان پذیر می باشد. این ترولی تحمل وزت بسیار زیاد تا 100 کیلوگرم را دارد. ارتفاع ترالی 86 سانتی متر می باشد. چرخ های این ترولی علاوه بر تحمل وزن بسیار بالا بسیار روان می باشند.

ترالی پلاستیکی-فلزی

منظور از ترالی پزشکی پلاستیکی ترالی هایی با دو طبقه و یا سه طبقه از جنس ABS می باشد. جنس ABS در واقع یک نوع پلاستیک فشرده، منعطف و بسیار مقاوم است که در تجهیزاتی نظیر ترالی ها استفاده می شود. در پایین تر به بررسی انواع ترالی های از این نوع خواهیم پرداخت. ترالی پلاستیکی-فلزی نیز همان ترالی های از جنس رویه های ABS و نیز بدنه ی فلزی است. این نوع ترالی ها به چند دسته تقسیم می شوند. در ادامه به بررسی آنها نیز خواهیم پرداخت.

ترالی پزشکی رنگی

کد محصول: TR 14

اقدامات لازم جهت خرید ترالی پزشکی

1 -پیش از هر چیزی باید نوع تخصص و حرفه خود را در نظر بگیریم. 2-قدم بعدی در نظر گرفتن محیط کار و ابعاد اتاق ها یا سالن هایی است که در آنجا مشغول به فعالیت هستیم. 3- در مرحله بعد تعداد کشو، طبقه و فضای لازم در ترالی جهت قراردادن وسایل و تجهیزات باید در نظر گرفته شود. 4-در صورتی که از دستگاه های برقی در حوزه ی زیبایی استفاده می کنید، دانستن ابعاد و وزن آنها به شما کمک زیادی می کنند. البته که تمامی دستگاههای زیبایی از لحاظ ابعاد سازگار با ابعاد ترالی های زیبایی تولید شده توسط تجهیزات پزشکی مهرنامی می باشد.

ترالی ها در دو اندازه ی صفحه استاندارد 60 در 45 و همچنین 42 در 40 تولید می شوند. ترالی های با ابعاد دلخواه و سفارشی را می توان از جنس MDF  و استیل تولید نمود. 5-در مراحل بعد نیز توجه به مواردی چون جنس بدنه، رویه ها، روان بودن چرخ ها، رنگ آمیزی بدنه و کیفیت این موارد و همچنین توجه به جزئیات مد نظر قرار می گیرد.

ترالی پزشکی زیباییی کمد دار

کد محصول: TR 9


ترالی پزشکی تک کشو

کد محصول: TR 1

دسته بندی انواع ترالی

لازم به توضیح است که گروهی این محصول را ترالی وگروهی دیگر ترولی می نامند. لذا ما در این مقاله از هر دو نام استفاده خواهیم کرد. جهت بررسی هر چه بهتر می توان دسته بندی هایی را برای ترالی های پزشکی عنوان نمود. به طور مثال، شرکت تجهیزات پزشکی مهرنامی جهت شناخت بهتر و استفاده ی کاربردی، دسته بندی زیر را برای ترالی ها ارائه نموده است:

 • ترالی اورژانس
 • ترالی پانسمان
 • ترالی زیبایی
 • ترالی ECG یا ترالی دستگاه نوار قلب

 

ترالی پزشکی تک کشو درب فلزی

کد محصول: TR 2


ترالی پزشکی ساده

کد محصول: TR 31

ترالی پزشکی اورژانس

وزارت بهداشت و درمان استانداردهایی جهت تاسیس و تجهیز یک مرکز بهداشتی، درمانی و یا یک مطب وضع نموده است. در واقع می توان گفت ترالی اورژانس و ترالی پانسمان از ملزومات برپایی و تجهیز یک مطب و یا مرکز بهداشتی-درمانی می باشند. وجود هر دو ترالی در مطب های پوست و زیبایی الزامی و کاربردی می باشد.

ترالی پزشکی احیا

کد محصول: EM 4

از ترالی اورژانس جهت احیای بیماران قلبی، ریوی و مغزی استفاده می شود. این ترالی در دو نوع بدنه فلزی و بدنه تمام ABS تولید و عرضه می شود. ساختار و ملحقات(آنتن سرم – ابعاد کشوها – جای کپسول اکسیژن – تخته احیا و غیره) این ترالی نیز مطابق استانداردهایی می باشد که وزارت بهداشت و درمان اعلام نموده است. این ترالی پزشکی در دو نوع چهار کشو و پنج کشو تولید می گردد. بدنه و کشوهای ترالی اورژانس فلزی در شرکت تجهیزات پزشکی مهرنامی در دو رنگ سفید و قرمز تولید و عرضه می گردد. همچنین صفحه ی رویه ترالی های اورژانس نیز در دو نوع استیل و ABS تولید می گردد.

همچنین بدنه ترالی اورژانس تمام ABS نیز در دو رنگ تولید می شود. این ترالی در رنگهای قرمز و آبی تولید می شود.

ترالی پزشکی قیمت خرید

کد محصول: EM 3

 

تفاوت و شباهت های ترالی های EM 3 و EM 4

هر دو ترالی پزشکی اورژانس چهار کشو می باشند. هر دو ترالی دارای بدنه ی فلزی می باشند. دستگیره های هر دو بصورت دستگیره سر خود می باشند. کشوهای هر دو ترالی بسیار روان می باشد. هر دو ترالی استانداردهای مربوط به ترالی های اورژانس را دارا می باشند. رویه ترالی EM 3  از نوع ورق استیل و رویه ترالی EM 4  ورق ABS سفید و مواد نو می باشد. در سایر موارد این دو ترالی کاملا شبیه به یکدیگر می باشند. چرخ های هر دو ترالی از نوع بسیار روان و قفل دار می باشند.

ترالی پزشکی قیمت مناسب

کد محصول: EM 5

 

ترالی پزشکی

ساختار فیزیکی ترالی پزشکی اورژانس

در ترالی های چهار کشو یکی از کشوها نسبت به سه کشوی دیگر سایز بزرگتری دارد. در ترالی های پنج کشو نیز یکی از کشوها دارای سایز بزرگتری نسبت به چهار کشوی دیگر دارد. ترالی اورژانس لزوما مجهز به پریز برق سیار می باشد. این ترالی دارای آنتن سرم و همچنین محل قرارگیری کپسول اکسیژن و چراغ معاینه می باشد. چرخ های ترالی اورژانس از روان ترین چرخ های موجود می باشند. این چرخ ها مجهز به قفل می باشند تا در مواقع لزوم ترالی به حالت سکون درآید. رنگ آمیزی ترالی فلزی اورژانس از نوع الکترواستاتیکی کوره ای می باشد. این نوع رنگ آمیزی باعث مقاومت ترالی در مقابل رطوبت و خط و خش در اثر برخورد با اجسام می شود.

خرید و قیمت ترالی پزشکی بیمارستانی

کد محصول: EM 2

نحوه چیدمان داروها و تجهیزات

داروها و وسایل ضروری مربوط به ترالی اورژانس در استانداردی که توسط وزارت بهداشت منتشر شده موجود می باشد. همچنین نحوه ی چیدن داروها و وسایل درون کشوهای این ترالی نیز طبق قاعده ای مشخص صورت می گیرد. این داروها و وسایل باید همیشه به صورت آماده درون ترالی آماده باشند. این اقدام به منظور جلوگیری از اتلاف وقت هنگام مراجعه بر بالین بیمار اورژانسی صورت می گیرد.

ویژگی های ممتاز ترالی اورژانس تمام ABS

اگرچه کشوهای ترالی پزشکی اورژانس فلزی بسیار روان هستند ولی ترالی های اورژانس تمام ABS با توجه به ساچمه ای بودن و ریلی بودن آنها بسیار روان می باشند. این ترالی ها مجهز به چرخ های ABS بسیار روان هستند. این چرخ ها دارای ترمز جهت ایست کامل ترالی می باشند. این ترالی مجهز به جای سیفتی باکس، جای سطل زباله و میله مخصوص آویزان کردن سیم ها می باشد. نظافت و ضد عفونی کردن این ترالی مانند ترالی های فلزی اورژانس بسیار ساده می باشند.

ترالی پانسمان و زیبایی

توضیحات همزمان مربوط به دو دسته ی ترالی پانسمان و ترالی زیبایی را اینجا بیان می نماییم. ترالی های پانسمان و زیبایی در انواع دو طبقه، سه طبقه، تک کشو تا چهار کشو تولید می شود. اما تفاوت این دو دسته ترالی در چیست؟

ترالی پزشکی مشکی تتو

ترالی های پانسمان دارای چرخ های پلاستیکی و ترالی های زیبایی مجهز به چرخ های فلزی و یا ABS قفل شونده می باشد. البته با توجه به سفارش مشتریان محترم امکان نصب چرخ های فلزی برای ترالی پزشکی پانسمان نیز وجود دارد. از دیگر موارد می توان به تحمل وزن بالاتر صفحات ترالی های زیبایی نسبت به ترالی های پانسمان اشاره کرد. همچنین گاردهای کناری ترالی ها زیبایی و پانسمان شکل متفاوتی دارند. گارد کناری ترالی های زیبایی در کناره ها و وسط صفحات ترالی است و گارد کناری ترالی های پانسمان نیز در کناره های ترالی ولی به صورت حرف U بر عکس می باشد. در هر دو دسته ترالی، کشوها به صورت دستگیره دار و یا دستگیره سرخود قابل تولید است.

قیمت ترالی پزشکی مهرنامی

ترالی های بدون کشو(ترالی طبقاتی)

همانگونه که در بالا اشاره شد ترالی های زیبایی را نیز می توان به صورت طبقاتی تولید نمود. این ترالی ها از رویه های ABS بسیار مستحکم ساخته شده است که تحمل وزن تا 25 کیلوگرم را دارد. در واقع در زیر طبقات ترالی های زیبایی پروفیل های آهنی وجود دارد که این موضوع سبب افزایش مقاوت صفحات این ترالی پزشکی می شود. ترالی های زیبایی طبقاتی هم به صورت بدنه فلزی با رویه های ABS و هم به صورت تمام MDF  تولید می شود.

ترالی های پانسمان بدون کشو به سه گروه دو طبقه، سه طبقه و دو طبقه با جای لگن تقسیم بندی می شوند. این ترالی ها را ترالی های ساده نیز می نامند. ترالی ساده دارای دو یا سه طبقه است که از جنس استیل یا ABS می باشند. همچنین در این ترالی ها میله های کناری ترالی از جنس استیل به رنگ نقره ای می باشند. کاربران محترم با توجه به سلیقه، حجم لوازم، و طرح فضای کار خود یکی از انواع ترالی با صفحه ABS یا استیل با دو یا سه طبقه را انتخاب می نمایند.

ترالی پزشکی دو طبقه

کد محصول: TR 30

رنگ آمیزی بدنه ی هر دو ترالی پانسمان و زیبایی یکسان می باشد. یعنی هر دو از رنگ آمیزی الکترواستاتیکی پودری کوره ای بهره می برند. این نوع رنگ آمیزی ترالی را از لحاظ خط و خش و رطوبت ایمن می نماید. همچنین جنس صفحات رویه های این دو ترالی پزشکی یکسان می باشد. رویه ها از جنس ABS هستند. رویه های ABS خاصیت نظافت و ضدعفونی آسان دارند. این رویه ها از مواد سفید و درجه یک و در واقع از مواد نو بهره می برند.

ترالی پزشکی مطب زیبایی

کد محصول: TR 29

ترالی های دارای کشو و طبقه

تعداد زیادی از پزشکان و کاربران از ترالی های کشودار به عنوان ترالی مطب استفاده می نمایند. ترالی پزشکی کشودار نسبت به ترالی های طبقاتی فضای بیشتری را جهت قرار دادن وسایل خود در اختیار کاربران قرار می دهد. ترالی پانسمان کشودار در چهار نوع تک کشو، دو کشو، سه کشو و چهار کشو تولید می شوند. جنس بدنه ی ترالی های پانسمان از فلز می باشد. گارد کناری از جنس استیل یا آهن به رنگ سفید می باشد. همچنین جنس صفحات یا طبقات ترالی از ABS می باشند. در ترالی های پانسمان جنس درب کشوها می تواند فلزی یا ABS باشد.

دسته ای از ترالی ها وجود دارد که معمولا در سالن ها و کلینیک های زیبایی پوست و مو استفاده می شود. این ترالی ها دارای کاربرد بسیار گسترده ای می باشند. در زیر طبقات این ترالی ها چارچوب های فلزی مستحکم وجود دارد. قرار دادن این چارچوب فلزی به منظور بالا بردن مقاومت صفحات این ترالی می باشد. از این رو به این ترالی ها ترالی های دستگاه نیز می گویند. اگر چه این ترالی ها بعنوان ترالی زیبایی شناخته می شود اما از آنها در سایر محیط های پزشکی نیز استفاده می شود. در زیر تصاویری از این ترالی ها را مشاهده می نمایید. این دسته از ترالی ها در پنج نوع تولید می شوند:

 • ترالی طبقاتی بدون کشو
 • ترالی تک کشو زیبایی
 • ترالی دو کشو زیبایی
 • ترالی سه کشو زیبایی
 • ترالی چهار کشو زیبایی

این ترالی ها با نام های دیگری نظیر ترالی آرایشگاهی، ترولی زیبایی، ترولی طبقاتی، ترولی فیشیال فلزی و غیره نیز شناخته می شوند. ابعاد رویه طبقات در ترالی های زیبایی و پانسمان 60 در 46 سانتی متر می باشد. همچنین این ترالی ها در ابعاد کوچکتر نیز قابل ارائه می باشند ابعاد ترالی زیبایی در سایز کوچک 40 در 46 سانتی متر می باشد.

ترالی پزشکی بیمارستانی و مطب

کد محصول: TR 25

ترالی ECG

از ترالی ECG یا همان الکتروکاردیوگرافی نیز در محیط های بیمارستانی و مطب ها استفاده می شود. از این ترالی جهت حمل و نگهداری دستگاه نوار قلب در بیمارستان ها و مطب های قلب استفاده می شود. اما این ترالی با ظاهر ساده و زیبای خود می تواند به عنوان یک ترالی مطب معمولی نیز استفاده شود. مزیت این ترالی مجهز بودن به سیم سیار برق می باشد.

خصوصیات مهم ترولی ECG

مجهز بودن به پریز برق امکان استفاده از ترالی در تمام محیط اتاق و نقاطی دور از پریز برق را به پزشک و کاربر می دهد. همچنین دستگاه های پزشکی الکتریکی دیگر علاوه بر دستگاه نوار قلب را می توان بر روی آن قرار داد. این ترالی در چهار نوع تمام فلزی، رویه ABS، رویه MDF و تمام ABS توسط شرکت تجهیزات پزشکی مهرنامی تولید می گردد. در سه مدل از این چهار مدل ترالی مجهز به کشو می باشد و در یک مدل دارای سبد یا قفسه از نوع ABS می باشد. چرخ های روان قفل شونده همانند سایر ترالی های پزشکی دیگر مهرنامی از ویژگی های این محصولات می باشد.

ترالی پزشکی بیمارستانی

 

محل قرارگیری کشوها و طبقات ترالی

در ترالی زیبایی و حتی در ترالی های معمولی مطب امکان قرار گرفتن کشوها در هرجایی از ترالی(پایین، وسط، بالا) امکان پذیر می باشد. بعنوان مثال در ترالی تک کشو زیبایی می توان کشو را در پایین جوش داد و طبقات را روی آن طراحی کرد. می توان کشو را در وسط جوش داد و یک طبقه پایین و یک طبقه در بالا قرار داد. یا می توان کشو را در بالا جوش داد و دو طبقه پاییین آن قرار داد. برای سایر ترالی های کشودار زیبایی نیز می توان همچین برنامه ای را انجام داد.

ترالی پزشکی

ترالی پزشکی زیبایی تک کشو

کد محصول: TR 6

معرفی ترالی با کد محصول TR 12:

این ترالی را در بالا مشاهده می نمایید. این ترالی یکی از پر فروش ترین ترالی ها در مطب ها زیبایی و پزشکی می باشد. این ترالی دارای دو کشو می باشد. همچنین تعداد سه طبقه نیز دارد. تعداد مناسب کشو و کمد در کنار ابعاد مناسب و کیفیت بالا، این ترالی را بسیار محبوب ساخته است. همانطور که می دانید ترالی های ساخت شرکت تجهیزات پزشکی مهرنامی در دو سایز 60در 44 و نیز 42 در 40 تولید می شود. این ترالی یک ترالی مناسب جهت قرار دادن دستگاه های فیشیال و پزشکی نیز می باشد.

چرخ های مستحکم فلزی و قفل شونده با ابعاد 75 و نیز کشوهای روان و صفحات مستحکم از دیگر ویژگی های این محصول است. رنگ آمیزی الکترو استاتیک و استفاده از ورق ها ضخیم فلزی بر کیفیت آن می افزاید.

ابعاد سفارشی ترالی ها

ترالی های زیبایی با رویه های ABS در سه سایز مشخص تولید می شوند. چنانچه مشتریان محترم درخواست ترالی هایی با ابعادی بغیر از ابعاد مشخص داشته باشند می توان این ترالی ها را بصورت MDF  و یا فلزی با رویه استیل برای ایشان تولید کرد. این تغییر در ابعاد هم شامل طول و عرض و هم شامل ارتفاع ترالی می شود. ترالی های زیبایی MDF  از ترالی های بسیار زیبا و کاربردی در مطب های پزشکی و زیبایی می باشد.

ترالی پزشکی مطب زیبایی

کد محصول: TR 15

رنگ آمیزی ترالی های MDF با توجه به سفارش مشتریان محترم انجام می گیرد. اگرچه صفحات MDF ترالی دارای رنگهایی نظیر سفید، مشکی و رنگهای پر استفاده هستند اما قسمت های فلزی را می توان با توجه به سفارش مشتریان محترم رنگ آمیزی نمود. گارد های فلزی دو طرف کناری ترالی و نیز محافظ قلزی رویه صفحات قسمت های فلزی این محصول می باشند.

کاربرد ترالی ها

ترالی ها از محصولات و تجهیزات اصلی و پر کاربرد در مطب ها، مراکز درمانی، بیمارستان ها، مراکز و سالن های زیبایی می باشند. قرار دادن ابزار، وسایل و دستگاه های پزشکی و زیبایی بر روی یک میز پزشکی متحرک یا ترالی سبب سهولت در امور می شود. چرا که علاوه بر نگهداشتن وسایل بر روی آنها، می توان همه ی این وسایل را همواره کنار خود داشت. این محصول در یک مطب تزریق ژل و بوتاکس، کلینیک کاشت مو، دریک کلینیک سونوگرافی و رادیولوژی، در یک مطب یا بیمارستان چشم پزشکی و در بسیاری از حوزه های علم پزشکی کاربرد دارد.

از دیگر کاربردهای انواع ترالی می توان به استفاده در سالن ها و رستوران های غذا خوری، کلینیک های دامپزشکی، مراکز آزمایشگاهی و بسیاری از مراکز فنی و آرایشگاهی اشاره نمود. در واقع با استفاده از ترالی می توان هر وسیله ای که نیاز به جابجایی و نگهداری در یک محیط محدود را داشته باشد جابجا نمود.

سایر ترالی ها

ترالی ها محدود به مدل های بالا نیستند. در واقع هر محصولی که تعریف ترالی را برآورده نماید می توان نام ترالی را بر آن نهاد. لذا طیق گسترده ای از محصولات دیگر نیز در این دسته بندی قرار می گیرند.

 • ترالی حمل کپسول
 • ترالی میز غذا
 • ترالی و میز مایو (میز میو)

ترالی حمل کپسول اکسیژن یکی از محصولات پر استفاده در حوزه ی پزشکی به شمار می رود. همانطور که از نام این محصول بر می آید از آن جهت حمل و نگهداری کپسول های اکسیژن بیمار در منزل و یا محیط درمانی استفاده می شود. ترالی حمل کپسول جهت حمل کپسول های 5، 10، 20 و 40 لیتری استفاده می شود. لازم به ذکر است در صورت تهیه ترالی اورژانس این ترالی مجهز به محفظه ی نگهدارنده کپسول می باشد.

ترالی میز غذا هم همانطور که از نام آن بر می آید جهت رفاه حال بیماران طراحی شده است. این ترالی در ساختارهای متفاوت بر روی تخت بیمارستانی آورده می شود و می توان از آن استفاده نمود. ارتفاع این ترالی قابل تغییر می باشد.

ترالی پزشکی میز مایو نیز به طور عمده جهت قرار دادن وسایل پانسمان و جراحی در کنار دست پزشک و متخصص می باشد. ترالی میز مایو دارای خاصیت تنظیم ارتفاع و نیز دارای چرخ جهت حرکت آسان می باشد.

سخن پایانی

جهت مشاهده و دریافت تصاویر تمامی ترالی های تولید شده در تجهیزات پزشکی مهرنامی و نیز دریافت مشاوره جهت انجام خریدی مناسب با ما در ارتباط باشید. همچنین چنانچه تمایل به بازدید از صفحات چراغ معاینه پایه دار، تخت معاینه، ترالی اورژانس، تخت بیمارستانی و تخت ژنیکولوژی را دارید، می توانید با کلیک بر روی لینک های مربوطه به صفحات این محصولات دسترسی داشته باشید. تجهیز مطب هایی زیبایی، مامایی و تمامی مطب های پزشکی را با ما تجربه نمایید.

 

ترالی پزشکی قیمت تولیدی

کد محصول: TR 18

فهرست
تماس با کارشناس