تخت ژنیکولوژی | تجهیزات تخت و ترالی و صندلی و غیره | تجهیزات پزشکی مهرنامی

انتخاب محصولات مهرنامی
راهنمای خرید تخت ژنیکولوژی

از تخت ژنیکولوژی در مطب های بانوان و مامایی جهت معاینه و درمان استفاده می شود. این تخت در دو نوع مکانیکی و برقی توسط شرکت تجهیزات پزشکی مهرنامی تولید و عرضه می گردد. استفاده از این نوع تخت این امکان را برای پزشکان و متخصصین محترم فراهم می آورد تا با برقراری تنظیماتی که در قسمت های مختلف ساختار این تخت قابل پیاده سازی است، با تمرکز و دقت بالا به معاینه و درمان بیماران و مراجعین بپردازند.

شرکت تجهیزات پزشکی مهرنامی از با تجربه ترین تولید کننده های تخت ژنیکولوژی و تخت های پزشکی در ایران می باشد. لذا بر اساس سابقه طولانی در تولید تخت های پزشکی و مهارت کافی در این زمینه، از آشنایی کامل با تولید محصولات هتلینگ مطب و بیمارستانی و آنچه یک متخصص و پزشک مامایی از این دسته از محصولات انتظار دارد برخوردار می باشد.

تخت ژنیکولوژی مطب مامایی

تخت ژنیکولوژی زنان

تخت ژنیکولوژی مامایی

 

تخت ژنیکولوژی مکانیکی یا برقی؟

پزشکان و متخصصین محترم با توجه به پارامترهای مختلف، یکی از این دو نوع تخت مکانیکی یا برقی را انتخاب می نمایند. در قسمت هایی که در ادامه خواهد آمد به بررسی ساختار و پیکربندی این دو نوع تخت می پردازیم تا به تفاوت ها و شباهت های آنها از تمام زوایا پی ببریم.

1- تخت برقی

تخت ژنیکولوژی برقی به دو دسته ی دو موتوره و سه موتوره تقسیم می شود. در مدل دو موتوره می توان شیب قسمتی که فرد به آن تکیه می دهد و همچنین ارتفاع  تخت را به صورت مجزا توسط دو موتور 6000 نیوتنی پرقدرت تنظیم نمود. در این مدل، شیب قسمت پا به صورت مکانیکی توسط اهرمی که در زیر قسمت پا وجود دارد به صورت دقیق قابل تنظیم خواهد بود. در تخت ژنیکولوژی برقی سه موتوره علاوه بر امکان تنظیم قسمت های سر و ارتفاع، شیب قسمت پا را نیز می توان به صورت برقی و با استفاده از ریموت کنترل تنظیم نمود.

قیمت تخت ژنیکولوژی مهرنامی

ویژگی های منحصر به فرد تخت برقی

اصلی ترین پارامترها در ساختار تخت ژنیکولوژی اسکلت و نیز موتورهای استفاده شده در این نوع تخت می باشد. شرکت مهرنامی با بکار بردن موتورهای الکتریکی از برند جهانی و معتبر، اطمینان و خاطری آسوده را برای پزشکان و متخصصین محترم جهت استفاده از این تخت به ارمغان می آورد. ضمانت دو ساله ی این تخت و خدمات پس از فروش پنج ساله از بارزترین ویژگی های خرید این محصول از شرکت تجهیزات پزشکی مهرنامی می باشد.

خرید تخت ژنیکولوژی قیمت مناسب

همچنین اسکلت فلزی تخت باید به گونه ای باشد که تحمل وزنهای بالا را نیز داشته باشد. نوع آهن آلات بکار رفته، نحوه اتصال آنها به یکدیگر و نیز کیفیت جوش کاری از درجه اهمیت بالایی برخوردار می باشد. استفاده از آهن آلات ضخیم، نحوه اتصال اصولی و نیز انجام جوشکاری اسکلت توسط افراد ماهر در کارخانه شرکت تجهیزات پزشکی مهرنامی از ویژگی های ممتاز این محصول می باشد.

 

جنس بدنه تخت ژنیکولوژی برقی

در تمامی قسمت های پشت تکیه گاه و همچنین قسمت هایی که اسکلت آهنی تخت را پوشش می دهند ازکاور و پوشش ABS استفاده شده است. این پوشش علاوه بر زیبایی کار، باعث سهولت در نظافت و ضدعفونی کردن بدنه خارجی تخت می شود. از دیگر ویژگی های مثبت پوشش بدنه ABS این محصول می توان به ثبات رنگ در طول گذر زمان و نیز انعطاف بالای آن اشاره کرد.

 

2- تخت ژنیکولوژی مکانیکی

استحکام تخت

نقطه شروع ارزیابی کیفیت تخت ژنیکولوژی مکانیکی، بررسی استحکام این تخت است. هم کارشناسان و پزشکان و هم مراجعین به ایشان هنگام استفاده از این محصول می بایستی در استفاده از آن اطمینان خاطر داشته باشند. می توان گفت طیف وسیعی از مراجعین به مطب های بانوان و مامایی، بانوان باردار می باشند. استحکام این تخت باید به گونه ای باشد که هنگام استفاده از آن هیچ گونه مشکلی برای افراد اتفاق نیفتد.

استفاده از پروفیل های ضخیم، اتصالات و پیکربندی مناسب و استاندارد تخت یا صندلی ژنیکولوژی سبب آرامش خاطر مراجعین و متخصصین فعال در این حوزه خواهد شد.

تخت ژنیکولوژی مطب مامایی

ساختار تخت مکانیکی

علاوه بر قسمت پایه ها، بدنه و اتصالات مربوطه، سایر قسمت های تخت عبارتند از تکیه گاه، نشیمنگاه، قسمت پا و جای کف پا. شیب قسمت تکیه گاه یا زیر سر را می توان متناسب با نیاز تنظیم نمود. همچنین شیب قسمت پا را نیز می توان در هر زاویه ای با توجه به نیاز و نوع معاینه تنظیم نمود. در کنار بدنه ی تخت ژنیکولوژی یک دسته یا هندل به بدنه متصل شده است. این هندل جهت تنظیم شیب کلی تخت استفاده می شود. با چرخاندن دسته ی هندل می توان شیب کلی تخت را متناسب با نیاز تنظیم نمود.

تنظیمات ذکر شده در بالا جهت رفاه حال و راحتی افراد مراجعه کننده بر روی تخت قرار داده شده است. همچنین پزشکان و متخصصین محترم نیز با اعمال این تنظیمات قادر به انجام معاینات مربوطه با بکار بردن بالاترین سطح از توانایی ها و دقت خود می باشند.

از دیگر ویژگی های تخت ژنیکولوژی مکانیکی مهرنامی می توان به استفاده از رنگ الکترواستاتیک در رنگ آمیزی این محصول اشاره کرد. این رنگ آمیزی باعث ضد خش بودن محصول می شود. همچنین این نوع رنگ آمیزی سبب می شود عمل نظافت و ضدعفونی قسمت های رنگ شده به سهولت و با بالاترین کیفیت انجام شود. این نوع رنگ آمیزی همچنین باعث جلوگیری از زنگ زدن قسمت های فلزی محصول می گردد. در این تخت مکانیکی از زیرپایی آلومینیومی و یا چرمی جهت قرار دادن کف پا استفاده شده است.

تخت ژنیکولوژی معاینه زنان

مواد و اجناس به کار رفته در تخت ژنیکولوژی

تشک تخت

تولیدکنندگان از تشکهای مختلفی جهت تولید این تخت استفاده می نمایند. چنانچه در قسمت تشک از جنس مناسبی استفاده شود میزان ماندگاری و دوام و راحتی این تخت به بالاترین میزان خود خواهد رسید. با بکار بردن فوم استاندارد در قسمت تشک، استفاده مکرر مراجعین از تخت باعث ایجاد گودی و فرو رفتگی بر روی آن نخواهد شد. همچنین مراجعین نیز با نشستن و قرار گرفتن بر روی این تخت ها احساس راحتی می نمایند. قطر تشک تخت های ژنیکو برقی به صورت قالبی و برش خورده توسط لیزر به صورت ثابت تولید می شود. اما در مورد تخت های ژنیکو مکانیکی امکان سفارش تخت های با قطر بیشتر امکان پذیر می باشد. جنس فوم استفاده شده در تخت ژنیکولوژی برقی مهرنامی از نوع فوم سرد می باشد. این نوع جنس تشک بهترین نوع جنس تشک در این دست از محصولات می باشد.

شرکت تجهیزات پزشکی مهرنامی با بکار بردن ضخامت استاندارد فوم در قسمت تشک تخت، محصولی مقاوم، راحت و استاندارد را روانه بازار تجهیزات پزشکی نموده است. توضیحات مربوط به رویه چرمی تخت ژنیکولوژی که در ادامه به آن می پردازیم هم در مورد تخت ژنیکولوژی برقی و هم مکانیکی صدق می نماید.

تخت ژنیکولوژی تجهیزات پزشکی مهرنامی

رویه تشک

جنس رویه تشک نیز یکی از عوامل دخیل در انتخاب تخت ژنیکولوژی می باشد. رویه ی استفاده شده در هر دو نوع تخت برقی و مکانیکی از بروز ترین و با کیفیت ترین چرم های موجود در بازار می باشد. در جدولی که در انتهای این مقاله آورده شده است به تفاوت ها و شباهت های این دو تخت پرداخته می شود. این رویه دارای قابلیت نظافت ساده با مواد شوینده و ضدعفونی کننده های استاندارد می باشد. همچنین این رویه دارای استحکام و یکپارچگی بسیار بالایی در مقابل کشیدگی و پوسیدگی می باشد. همچنین چرم استفاده شده در تخت های ژنیکولوژی مهرنامی به مرور زمان دچار رنگ رفتگی نخواهد شد.

رنگ رویه های چرمی این تخت ژنیکولوژی یا صندلی ژنیکولوژی دارای تنوع بسیار بالایی می باشد. مشتریان محترم می توانند با دریافت و مشاهده کالیته 50 رنگی از شرکت ما، رنگ دلخواه چرم رویه تخت را سفارش دهند. خریداران می توانند این رنگ را متناسب و هماهنگ با رنگ سایر تجهیزات پزشکی خود همچون تخت معاینه، صندلی تابوره و غیره انتخاب نمایند. همچنین می توان این رنگ را متناسب با سلیقه خود و نیز طراحی یا رنگ محیط مطب نیز انتخاب نمود.

رنگ آمیزی بدنه

نوع رنگ آمیزی فلزات تخت مامایی از نوع رنگ آمیزی کوره ای می باشد. این نوع رنگ آمیزی به روش الکترواستاتیکی انجام می شود. رنگ سفید پایه ها و اسکلت این تخت با استفاده از این نوع رنگ آمیزی بسیار زیبا و مقاوم در مقابل رطوبت، زنگ زدگی و خط و خش می باشد.

 

مقایسه تخت های مکانیکی و برقی در جدول

تخت ژنیکولوژی برقی تخت ژنیکولوژی مکانیکی 
تنظیمات توسط ریموت کنترل انجام می گیرد. تنظیمات دستی انجام می گیرد.
دارای فوم سرد در قسمت تشک دارای فوم مرغوب در قسمت تشک
برند چرم بسیار معتبر و درجه یک برند چرم بسیار معتبر و درجه یک
تنظیمات پشتی، پا و ارتفاع به صورت برقی تنظیمات پشتی، پا و شیب به صورت مکانیکی
دارای کاور ABS از مواد درجه یک و نو بدون کاور ABS
رنگ فلزات و اسکلت به صورت الکترواستاتیکی رنگ فلزات و بدنه به صورت الکترواستاتیکی
چرم دارای 50 رنگ انتخابی چرم دارای 50 رنگ انتخابی
دارای جاپایی ریلی دارای جاپایی ریلی و ساده
دارای رول گیر، سینی دارای جای دسته و قابلیت نصب رول گیر

سخن پایانی

لطفا دیدگاه ها و سوالات خود در ارتباط با هر دو محصول تخت ژنیکولوژی برقی و مکانیکی را از طریق ارسال پیام در واتساپ، تماس و یا اینستاگرام در میان بگذارید. در صورت نیاز به ارسال تصاویر و توضیحات بیشتر و نیز مشاوره در مورد انواع تخت ژنیکولوژی با ما در ارتباط باشید. چنانچه قصد بازدید از صفحات چراغ معاینه، تخت معاینه، ترالی پزشکی، ترالی اورژانس، تخت بیمارستانی، ترالی پانسمان دو طبقه و صندلی زیبایی برقی سه موتوره را داشتید می توانید بر روی لینک های مشخص شده کلیک نمایید.

همچنین جهت مشاهده تصاویر بیشتری از تخت های ژنیکولوژی می توانید از صفحه اینستاگرام ما بازدید نمایید.

اخبار مهرنامی
فهرست
تماس با کارشناس