انتخاب محصولات مهرنامی
راهنمای خرید تخت ژنیکولوژی

از تخت ژنیکولوژی در مطب های بانوان و مامایی جهت معاینه و درمان استفاده می شود. این تخت در دو نوع مکانیکی و برقی توسط شرکت تجهیزات پزشکی مهرنامی تولید و عرضه می گردد. استفاده از این نوع تخت این امکان را برای پزشکان و متخصصین محترم فراهم می آورد تا با برقراری تنظیماتی که در قسمت های مختلف ساختار این تخت قابل پیاده سازی است، با تمرکز و دقت بالا به معاینه و درمان بیماران و مراجعین بپردازند. از این تخت ها در مطب های تخصصی اورولوژی نیز استفاده می شود.

شرکت تجهیزات پزشکی مهرنامی از با تجربه ترین تولید کننده های تخت ژنیکولوژی و تخت های پزشکی در ایران می باشد. لذا بر اساس سابقه طولانی در تولید تخت های پزشکی و مهارت کافی در این زمینه، از آشنایی کامل با تولید محصولات هتلینگ مطب و بیمارستانی و آنچه یک متخصص و پزشک مامایی از این دسته از محصولات انتظار دارد برخوردار می باشد. در پایین به معرفی انواع تخت های مامایی و زنان می پردازیم.

تخت ژنیکولوژی مطب مامایی

تخت ژنیکولوژی مکانیکی طرح برقی

تخت ژنیکولوژی مکانیکی طرح برقی


تخت ژنیکولوژی برقی مامایی

تخت ژنیکولوژی برقی


تخت ژنیکولوژی زنان

تخت ژنیکولوژی مکانیکی


تخت ژنیکولوژی سه موتوره

تخت ژنیکولوژی برقی

تخت ژنیکولوژی مکانیکی یا برقی؟

پزشکان و متخصصین محترم با توجه به پارامترهای مختلف از جمله قیمت، راحتی خود و مراجعه کننده و سایر موارد یکی از این دو نوع تخت مکانیکی یا برقی را انتخاب می نمایند. در ادامه مطلب به بررسی ساختار و پیکربندی این دو نوع تخت می پردازیم تا به تفاوت ها و شباهت های آنها از تمام زوایا پی ببریم.

1- تخت برقی ژنیکولوژی

تخت ها برقی در شرکت تجهیزات پزشکی مهرنامی در دو نوع تخت ژنیکولوژی دو موتوره و تخت ژنیکولوژی سه موتوره تولید می شوند. ظاهر این دو نوع تخت تا حدود زیادی شبیه به یکدیگر می باشد. 

در مدل دو موتوره می توان شیب قسمتی که فرد به آن تکیه می دهد و همچنین ارتفاع  تخت را به صورت مجزا توسط دو موتور 6000 نیوتنی پرقدرت تنظیم نمود. شیب قسمت پا به صورت مکانیکی و توسط اهرمی که در زیر قسمت پا وجود دارد به صورت دقیق در زوایای مختلف قابل تنظیم خواهد بود. در تخت ژنیکولوژی برقی سه موتوره علاوه بر امکان تنظیم شیب قسمت پشت و تنظیم ارتفاع، شیب قسمت پا را نیز می توان به صورت برقی و با استفاده از ریموت کنترل تنظیم نمود.

هر دو تخت دو موتوره و سه موتوره قابلیت تبدیل شدن به حالت تخت کامل را دارند. همچنین این دو محصول را می توان به حالت صندلی تنظیم نمود. همچنین تمامی تنظیمات میانی بین حالت تخت و صندلی نیز امکان پذیر می باشد.

قیمت تخت ژنیکولوژی مهرنامی

ویژگی های منحصر به فرد تخت برقی

اصلی ترین پارامترها در ساختار تخت ژنیکولوژی اسکلت و نیز موتورهای استفاده شده در این نوع تخت می باشد. شرکت مهرنامی با بکار بردن موتورهای الکتریکی از برند جهانی و معتبر، اطمینان و خاطری آسوده را برای پزشکان و متخصصین محترم جهت استفاده از این تخت به ارمغان می آورد. ضمانت دو ساله ی این تخت و خدمات پس از فروش پنج ساله از بارزترین ویژگی های خرید این محصول از شرکت تجهیزات پزشکی مهرنامی می باشد. این موتورها دارای گواهینامه ها و لیسانسهای اروپایی و بین المللی می باشند.

خرید تخت ژنیکولوژی قیمت مناسب

همچنین اسکلت فلزی تخت باید به گونه ای باشد که تحمل وزنهای بالا را نیز داشته باشد. شرکت تجهیزات پزشکی مهرنامی در تولید این تخت ها از آهن آلات درجه یک استفاده می نماید. استفاده از آهن آلات ضخیم، نحوه اتصال اصولی و نیز انجام جوشکاری اسکلت توسط افراد ماهر در کارخانه شرکت تجهیزات پزشکی مهرنامی از ویژگی های ممتاز این محصول می باشد. آهن آلات خریداری شده در شرکت تجهیزات پزشکی مهرنامی از کارخانجات بسیار معتبر ایران تهیه می شود.

جنس بدنه تخت ژنیکولوژی برقی

در تمامی قسمت های پشت تکیه گاه، پشت قسمت پا، زیر نشیمنگاه و همچنین قسمت هایی که اسکلت آهنی تخت را پوشش می دهند ازکاور و پوشش ABS استفاده شده است. این پوشش علاوه بر زیبایی کار، باعث سهولت در نظافت و ضدعفونی کردن بدنه خارجی تخت می شود. از دیگر ویژگی های مثبت پوشش بدنه ABS این محصول می توان به ثبات رنگ در طول گذر زمان و نیز انعطاف بالای آن اشاره کرد. این کاور پلاستیکی ABS از مواد نو و کاملا سفید و زیبا تهیه شده است.

2- تخت ژنیکولوژی مکانیکی

استحکام تخت

می توان گفت طیف وسیعی از مراجعین به مطب های بانوان و مامایی، بانوان باردار می باشند. استحکام این تخت باید به گونه ای باشد که هنگام استفاده از آن هیچ گونه مشکلی برای افراد باردار و یا غیر باردار اتفاق نیفتد. نقطه شروع ارزیابی کیفیت تخت ژنیکولوژی مکانیکی، بررسی استحکام این تخت است. تمامی آهن آلات شامل پروفیل های آهنی، ورق های فلزی و سایر موارد کاملا از کارخانجات معتبر تولید آهن آلات ایران تهیه می شوند.

استفاده از پروفیل های ضخیم، اتصالات و پیکربندی مناسب و استاندارد تخت یا صندلی ژنیکولوژی سبب آرامش خاطر مراجعین و متخصصین فعال در این حوزه خواهد شد. استفاده از نیروهای خبره در آهنگری و جوشکاری کارخانه خروجی بسیار مستحکم و مطمئنی را روانه بازار تجهیزات پزشکی می نماید.

تخت ژنیکولوژی مطب مامایی

ساختار تخت مکانیکی

علاوه بر قسمت پایه ها، بدنه و اتصالات مربوطه، سایر قسمت های تخت عبارتند از تکیه گاه، نشیمنگاه، قسمت پا و جای کف پا. شیب قسمت تکیه گاه یا زیر سر را می توان متناسب با نیاز تنظیم نمود. همچنین شیب قسمت پا را نیز می توان در هر زاویه ای با توجه به نیاز و نوع معاینه تنظیم نمود. در کنار بدنه ی تخت ژنیکولوژی یک دسته یا هندل قرار دارد. این هندل شیب کلی تخت را تنظیم می کند. با چرخاندن دسته ی هندل می توان شیب کلی تخت را متناسب با نیاز تنظیم نمود.

تنظیمات ذکر شده در بالا جهت رفاه حال و راحتی افراد مراجعه کننده بر روی تخت قرار داده شده است. همچنین پزشکان و متخصصین محترم نیز با اعمال این تنظیمات قادر به انجام معاینات مربوطه با بکار بردن بالاترین سطح از توانایی ها و دقت خود می باشند.

از دیگر ویژگی های تخت ژنیکولوژی مکانیکی مهرنامی می توان به استفاده از رنگ الکترواستاتیک در رنگ آمیزی این محصول اشاره کرد. این رنگ آمیزی باعث ضد خش بودن محصول می شود. همچنین این نوع رنگ آمیزی سبب می شود عمل نظافت و ضدعفونی قسمت های رنگ شده به سهولت و با بالاترین کیفیت انجام شود. این نوع رنگ آمیزی همچنین باعث جلوگیری از زنگ زدن قسمت های فلزی محصول می گردد. در این تخت مکانیکی از زیرپایی آلومینیومی و یا چرمی جهت قرار دادن کف پا استفاده شده است.

تخت ژنیکولوژی معاینه زنان

مواد و اجناس در تخت ژنیکولوژی

تشک تخت برقی

تولیدکنندگان از تشکهای مختلفی جهت تولید این تخت محصول استفاده می نمایند. چنانچه در قسمت تشک از جنس مناسبی استفاده شود میزان ماندگاری، دوام و راحتی این تخت به بالاترین میزان خود خواهد رسید. با بکار بردن فوم استاندارد در قسمت تشک، استفاده مکرر مراجعین از تخت باعث ایجاد گودی و فرو رفتگی بر روی آن نخواهد شد. همچنین مراجعین نیز با نشستن و قرار گرفتن بر روی این تخت ها احساس راحتی می نمایند. قطر تشک تخت های ژنیکو برقی به صورت قالبی و برش خورده توسط لیزر به صورت ثابت می باشد. این نوع جنس تشک فوم سرد قالبی 60 کیلویی می باشد.

تشک تخت مکانیکی

شرکت تجهیزات پزشکی مهرنامی تخت های مکانیک را در دو مدل تولید می نماید. این تخت ها هم با تشک فوم معمولی و هم با تشکهای فوم سرد قطر بیشتر تولید می شوند.

شرکت تجهیزات پزشکی مهرنامی با بکار بردن ضخامت استاندارد فوم در قسمت تشک تخت، محصولی مقاوم، راحت و استاندارد را روانه بازار تجهیزات پزشکی نموده است. توضیحات مربوط به رویه چرمی تخت ژنیکولوژی که در ادامه به آن می پردازیم هم در مورد تخت ژنیکولوژی برقی و هم مکانیکی صدق می نماید.

تخت ژنیکولوژی تجهیزات پزشکی مهرنامی

رویه تشک یا چرم

جنس رویه تشک نیز یکی از عوامل دخیل در انتخاب تخت ژنیکولوژی می باشد. در جدولی که در انتهای این مقاله آوردیم به تفاوت ها و شباهت های این دو تخت می پردازیم. این رویه دارای قابلیت نظافت ساده با مواد شوینده و ضدعفونی کننده های استاندارد می باشد. همچنین این رویه دارای استحکام و یکپارچگی بسیار بالایی در مقابل کشیدگی و پوسیدگی می باشد. چرم های استفاده در محصولات مهرنامی تغییر رنگ نمی دهند و دارای ثبات رنگ هستند.

رنگ رویه های چرمی این تخت ژنیکولوژی یا صندلی ژنیکولوژی دارای تنوع بسیار بالایی می باشد. مشتریان محترم می توانند با دریافت و مشاهده کالیته 50 رنگی از شرکت ما، رنگ دلخواه چرم رویه تخت را سفارش دهند. خریداران می توانند این رنگ را متناسب و هماهنگ با رنگ سایر تجهیزات پزشکی خود همچون تخت معاینه، صندلی تابوره و غیره انتخاب نمایند. همچنین می توان این رنگ را متناسب با سلیقه خود و نیز طراحی یا رنگ محیط مطب نیز انتخاب نمود.

رنگ آمیزی بدنه

نوع رنگ آمیزی فلزات تخت مامایی از نوع رنگ آمیزی کوره ای می باشد. این نوع رنگ آمیزی به روش الکترواستاتیکی انجام می شود. رنگ سفید پایه ها و اسکلت این تخت با استفاده از این نوع رنگ آمیزی بسیار زیبا و مقاوم در مقابل رطوبت، زنگ زدگی و خط و خش می باشد.

مقایسه تخت های مکانیکی و برقی در جدول

تخت ژنیکولوژی برقی تخت ژنیکولوژی مکانیکی 
تنظیمات توسط ریموت کنترل انجام می گیرد. تنظیمات دستی انجام می گیرد.
دارای فوم سرد در قسمت تشک دارای فوم مرغوب در قسمت تشک
برند چرم بسیار معتبر و درجه یک برند چرم بسیار معتبر و درجه یک
تنظیمات پشتی، پا و ارتفاع به صورت برقی تنظیمات پشتی، پا و شیب به صورت مکانیکی
دارای کاور ABS از مواد درجه یک و نو بدون کاور ABS
رنگ فلزات و اسکلت به صورت الکترواستاتیکی رنگ فلزات و بدنه به صورت الکترواستاتیکی
چرم دارای 50 رنگ انتخابی چرم دارای 50 رنگ انتخابی
دارای جاپایی ریلی دارای جاپایی ریلی و یا ساده
دارای رول گیر، سینی دارای جای دسته و قابلیت نصب رول گیر

آیتم های ویژه در تخت ژنیکولوژی برقی

شرکت تجهیزات پزشکی مهرنامی جهت رفاه حال مشتریان محترم دو آیتم ویژه را به صورت رایگان خدمت ایشان ارائه می نماید. مورد اول لگن یا همان استیل است که بهمراه این تخت ارسال می شود. مورد دوم رول گیر ملحفه می باشد. این رول گیر در قسمت پشت تکیه گاه تخت ژنیکولوژی نصب می شود. مورد دیگر که البته رایگان نمی باشد ریموت کنترل پایی و برقی تخت می باشد. در تخت های برقی مامایی امکان اضافه کردن پدال پا نیز وجود دارد. پدال پا در مواقعی که پزشک یا فرد متخصص قادر به استفاده کردن از دستها به جهت جلوگیری از سرایت ویروس نمی باشد استفاده می شود. پدال پا در شرکت تجهیزات پزشکی مهرنامی در دو مدل ارائه می شود.

سخن پایانی

لطفا دیدگاه ها و سوالات خود در ارتباط با هر دو محصول تخت ژنیکولوژی برقی و مکانیکی را از طریق ارسال پیام در واتساپ، تماس و یا اینستاگرام در میان بگذارید. در صورت نیاز به ارسال تصاویر و توضیحات بیشتر و نیز مشاوره در مورد انواع تخت ژنیکولوژی با ما در ارتباط باشید. چنانچه قصد بازدید از صفحات چراغ معاینه، تخت معاینه، ترالی پزشکی، ترالی اورژانس، تخت بیمارستانی، ترالی پانسمان دو طبقه و صندلی زیبایی برقی سه موتوره را دارید می توانید بر روی لینک های مشخص شده کلیک نمایید.

همچنین جهت مشاهده تصاویر بیشتری از تخت های ژنیکولوژی می توانید از صفحه اینستاگرام ما بازدید نمایید.

اخبار مهرنامی
فهرست
تماس با کارشناس