ترالی اورژانس | معرفی مدل های ترالی اورژانس | تجهیزات پزشکی مهرنامی

انتخاب محصولات مهرنامی
ترالی اورژانس

در این متن قصد داریم ترالی اورژانس یا همان ترالی احیا را معرفی نماییم. چرا باید از این ترالی در مطب، کلینیک و یا بیمارستان استفاده کرد؟ ویژگی های فیزیکی و ساختاری این ترالی چیست؟ در این متن به معرفی انواع ترالی احیا می پردازیم. همچنین در قسمت دوم این مقاله به مواردی نظیر نحوه قرار گرفتن داروها و وسایل در داخل کشوهای ترالی اورژانس و بسیاری دیگر از سوالات پاسخ داده می شود.

ترالی اورژانس پزشکی

ترالی اورژانس مطب قیمت

ترالی اورژانس یا ترالی احیا

ترالی اورژانس قیمت مناسب مهرنامی

ترالی اورژانس چیست؟

ترالی یک محفظه فلزی یا پلاستیکی متشکل از کشوها و طبقات است که بر روی چرخ هایی روان سوار شده است. درون هر ترالی بنابر نوع کاربری و ویژگی های آن، تجهیزات و اقلام پزشکی لازم را قرار می دهند. در مواردی این تجهیزات باید توسط ترالی در محیط پزشکی جابجا شوند. چنانچه در مورد ترالی اورژانس صحبت کنیم باید گفت این واحد متحرک علاوه بر موارد فوق، با بهمراه داشتن داروها و دستگاه های مورد نیاز، جهت احیای قلبی، ریوی و مغزی بیماران اورژانسی استفاده می شود. داروها، اقلام و تجهیزات مربوط به ترالی اورژانس بایستی قبل از مراجعه به بیمار تجهیز و آماده سازی شده باشد. به گونه ای که در زمان مراجعه بر بالین بیماران هیچ گونه کم و کاستی در بکارگیری آنها وجود نداشته باشد.

 

ترالی اورژانس مطب پزشکی

محل قرارگیری ترالی اورژانس نیز باید یک مکان استراتژیک در داخل بخش بیمارستانی یا مطب انتخاب شود. به گونه ای که امکان دسترسی آسان به آن وجود داشته باشد. چنانچه در هر کدام از اتاقهای بخش برای بیمار اتفاقی بیفتد این ترالی باید ظرف کمتر از یک دقیقه یا همان زمان طلایی بر بالین بیمار حاضر شود. همچنین این ترالی باید در زمان مراجعه بیماران بدحال نیز به سهولت در دسترس باشد.

ترالی اورژانس بیمارستانی

ساختار ترالی اورژانس مهرنامی

ترالی اورژانس شرکت تجهیزات پزشکی مهرنامی با مناسب ترین قیمت و ساختار استاندارد، در دو نوع فلزی و تمام ABS ارائه می شود.

ترالی های فلزی در دو نوع چهار کشو و پنج کشو تولید می شوند. این ترالی ها یا به صورت کامل فلزی هستند و یا تمام فلزی که رویه درب های کشو ABS باشند. ترالی های فلزی در دو رنگ سفید یا قرمز تولید می شوند. برای رنگ آمیزی بدنه فلزی ترالی های اورژانس از سیستم الکترواستاتیکی بهره برده می شود. همچنین صفحات ترالی در دو نوع استیل و ABS قابل ارائه می باشد. نوع جنس رویه ها و رنگ آمیزی الکترواستاتیکی بدنه ترالی نظافت ترالی را بسیار تسهیل می نماید.

ترالی اورژانس مطب

گروه دوم ترالی ها تماما از ABS ساخته می شوند. هر دو نوع ترالی ها دارای ساختار استاندارد می باشند.

به روز رسانی و تجهیز ترالی

مدیریت و بروز رسانی مستمر ترالی اورژانس در هر شیفت توسط پرستار مسئول در هر شیفت انجام می شود. در زمان احیای بیمار شرایط از لحاظ اضطراب و استرس بحرانی می باشد. لذا مناسب است که ملزومات ترالی از قبل و به گونه ی استانداردی که توصیه شده است درون آن قرار داده شده باشد. پرسنل درمانی نیز همگی باید نسبت به قرارگیری استاندارد داروها و ملزومات ترالی اشراف کامل داشته باشند. این اشراف کامل باعث می شود تا سرعت عمل بالا رود و استرس کاهش یابد. بنابراین مرتب بودن و چیدمان استاندارد وسایل کشوها در هر شیفت توسط مسئول مربوطه چک می شود.

 

چیدمان و مدیریت محتویات ترالی

نکات کلی

  • ملحقات ترالی احیا شامل مانیتور، دفیبریلاتور، پالس اکسی متر و ساکشن می باشند. جانمایی این ملحقات با شرط رعایت زمان دسترسی حداکثر یک دقیقه ای به عهده مرکز می باشد.
  • چنانچه در فضای بیمارستانی اتاق احیا و اتاق تروما مجزا می باشند وجود ترالی احیا مجزا الزامیست.
  • توجه شود که تجهیزات موجود در ترالی جدای از تجهیزات موجود در فضاهای بخش اورژانس است. لازم است که اضافه بر آن ها در خود ترالی قرار داده شود.
  • فضای خالی در کشوی دوم ترالی احیا جهت قرار دادن برخی داروهای مورد نیاز در اورژانس های تک تخصصی نظیر کودکان، سوختگی، مسمومیت و غیره در نظر گرفته شده است.

ترالی اورژانس بیمارستانی

 مدیریت محتوا

مورد بعدی این است که وسایلی که با هدف واحدی استفاده می شود باید در یک کشو قرار گیرند. این کار نیز به منظور افزایش دقت و سرعت کار با ترالی اورژانس انجام می پذیرد. اگر دقت نمایید مشاهده خواهید کرد که تمام آمپولها در یک کشو قرار دارند. در طبقه ی بعد ویال ها و سرم ها هستند. در طبقه ی بعد ملزومات رگ گیری، لوله های آزمایش، انواع آنژیوکتها، سرنگ ها و ظرفهای نمونه هستند. در کشوی بعدی نیز وسایل مربوط به باز کردن راه هوایی و غیره را مشاهده می نماییم.

ترالی اورژانس مطب چهارکشو

برای جلوگیری از تزریق داروهای مشابه با اشکال یکسان مانند ویالها، باید بر روی آنها برچسب نصب نماییم. همچنین هر گونه قفل نمودن یا پلمپ طبقات ترالی که موجب تاخیر در عملیات احیا شود ممنوع است. محتویات داخل ترالی اورژانس و ملزومات آن را با تهیه لیستی از آنها بر بدنه ترالی نصب می نمایند. همچنین فرمی در خصوص کنترل و ثبت تاریخ انقضای داروهای موجود در ترالی وجود دارد. در هر شیفت تاریخ انقضای داروها چک می شود و در لیست تیک زده می شود. نحوه چیدمان داروها از راست به چپ و جلو به عقب به صورت مارپیچی است.

ترالی اورژانس ABS بیمارستانی

 

ویژگی های فیزکی ترالی اورژانس

همان گونه که در قسمت های بالا اشاره شد ترالی اورژانس مهرنامی در دو مدل عرضه می شود:

1- ترالی اورژانس تمام ABS

2- ترالی اورژانس فلزی

هر دو نوع این ترالی ها در دو مدل چهار کشو و پنج کشو تولید می شوند. ارتفاع کشوی طبقه پایین طبق استاندارد همواره بیشتر از ارتفاع کشوهای بالا می باشد. ارتفاع ترالی های چهار کشو از زمین 90 سانتی متر می باشد. ارتفاع ترالی های پنج کشو از زمین نیز 103 سانتی متر می باشد. نوعی از ترالی اورژانس وجود دارد که علاوه بر کشو دارای کمد نیز می باشد. استقبال از ترالی هایی که فقط کشو دارند بسیار بیشتر از ترالی هایی است که هم دارای کشو و هم دارای کمد می باشند. هر دو نوع ترالی قابل ارائه به مشتریان محترم می باشد. بنابر سلیقه و فضای مورد نیاز پزشکان و متخصصین جهت قرار دادن داروها و وسایل و همچنین فضای محیط درمانی، یکی از انواع ذکر شده قابل انتخاب می باشد. از ویژگی های دیگر ترالی می توان موارد زیر را برشمرد:

پریز برق

دارای پریز برق جهت اتصال دستگاه های پزشکی برقی به آن است. گاهی نیاز به استفاده از دستگاه های برقی پزشکی در فواصل دور از پریزهای برق مرکز درمانی می باشد. همچنین، گاهی نیاز به استفاده از چندین وسیله الکتریکی به صورت همزمان می باشد. بدین منظور سیم سیاری متصل به ترالی قرار داده شده است تا نیاز های فوق را برآورده نماید.

جای کپسول اکسیژن

دارای جای کپسول اکسیژن می باشند. یکی از نیازهای حیاتی بیماران اورژانسی نیاز به کپسول اکسیژن می باشد. بنابراین از کپسول اکسیژن نیز می توان بعنوان تجهیزات اورژانسی یاد کرد. در نتیجه باید همراه سایر تجهیزات و داروهای اورژانسی بر بالین بیماران حاضر باشد. محفظه ای جهت قرار دادن کپسول اکسیژن به بدنه ترالی احیا متصل شده است که حمل و نقل آن را آسان می نماید. این محفظه ها به صورت پیش فرض برای کپسول های 10 لیتری در نظر گرفته شده اند.

ترالی اورژانس 5 کشو

چرخ های ترالی اورژانس

این محصول دارای چهار چرخ روان و بسیار با کیفیت با امکان قفل کردن دو عدد از آنها و ثابت نگاه داشتن ترالی می باشد. چرخ های ترالی اورژانس مهرنامی از با کیفیت ترین چرخ های موجود در بازار تجهیزات پزشکی می باشند. این چرخ ها انتقال سریع و آسان ترالی اورژانس در جهت های دقیق مد نظر در نقاط مختلف مراکز درمانی را میسر می سازد. همچنین با زدن قفل چرخ ها، این محصول کاملا بدون حرکت خواهد ماند.

سایر موارد

– جهت جابجایی ترالی دستگیره دارند.

– دارای جای سیفتی باکس می باشند.

– دارای جای دستگاههای مانیتور و دیفیبریلاتور می باشند. البته تعدادی از کاربران این دستگاهها را برروی ترالی های ECG نیز قرار می دهند.

– دارای آنتن سرم و محل قرار گیری آنتن سرم می باشند.

– دارای جای چراغ معاینه می باشند.

– چرخ های ترالی احیا تمام ABS دارای جنس بسیار مرغوب ABS می باشند.

محتویات طبقات ترالی اورژانس از بالا به پایین

طبقه اول

در طبقه اول، داروهای مندرج در دستورالعمل داروهای استاندارد بخش اورژانس بر اساس آخرین ویرایش ابلاغی وزارت بهداشت قرار داده می شود.

طبقه دوم

در این طبقه نیز باید از دستورالعمل ذکر شده استفاده کرد.

طبقه سوم ترالی اورژانس(وسایل تزریقات و رگ گیری)

انواع سرنگ

– سرنگ های 2، 5 و 10 سی سی (از هر کدام حداقل 5 عدد)

– سرنگ های 20 و 50 سی سی (از هر کدام حداقل 2 عدد)

– سرنگ گاواژ 50 سی سی (حداقل 2 عدد)

– سرنگ انسولین (حداقل 3 عدد)

– سر سوزن های شماره 20، 21، 22، 23 و 25(از هر کدام حداقل 5 عدد)

انواع آنژیوکت

– آنژیوکت های قهوه ای، خاکستری، سفید، سبز، صورتی، آبی، زرد(از هر کدام حداقل 3 عدد)

– سه راهی آنژیوکت(حداقل 3 عدد)

– هپارین لاک(حداقل 3 عدد)

انواع اسکالپ وین

– اسکالپ وین در رنگ های آبی و سبز(از هر کدام حداقل 3 عدد)

انواع لوله آزمایش

– انواع لوله آزمایش شامل لوله های لخته، CBC، PT، PTT (از هر کدام حداقل 3 عدد)

انواع ست تزریق در ترالی اورژانس

– ست سرم (حداقل 5 ست)

– ست خون (حداقل 3 ست)

– میکروست (حداقل 3 ست)

– اکستنشن تیوب (حداقل 3 عدد)

– کاتتر وریدی مرکزی(حداقل یک عدد)

انواع چسب و پد

– چسب معمولی لکوپلاست (حداقل 1 حلقه)

– چسب ضد حساسیت(حداقل 1 حلقه)

– پد الکلی حداقل 10 عدد یا پنبه به همراه افشانه الکلی در داخل ترالی

طبقه چهارم(پروسیجر)

– لارنگوسکوپ بزرگسالان، کودکان و نوزادان با تیغه های 0، 1، 2، 3، 4، صاف و منحنی از هر کدام یک عدد به همراه 2 عدد باتری یدک و یک عدد لامپ یدک لارنگوسکوپ.

– لوله بینی- معدی در اندازه و رنگ های مختلف قرمز، نارنجی، سبز، مشکی و سفید(از هر کدام سه عدد)

– لید سینه ای حداقل 10 عدد

– باند معمولی 10 و 15 سانتی متر (از هر کدام حداقل 3 عدد)

– گاز استریل حداقل 20 عدد

– کاتتر نلاتون در رنگ های قرمز، نارنجی، سبز، آبی، مشکی و سفید(از هر کدام سه عدد)

– کاتتر فولی با شماره های 8، 10، 12، 14، 16، 18(از هر کدام 2 عدد)

– کیسه ادرار(حداقل سه عدد)

– دستکش استریل شماره های7، 7.5 و 8 (از هر کدام حداقل سه عدد)

– دستکش لاتکس و یک بار مصرف (از هر کدام حداقل یک بسته)

– تیغ بیستوری استریل(حداقل 10 عدد)

– نخ بخیه (نخ سیلک کات صفر و دو صفر ) (حداقل سه عدد از هر کدام)

– قیچی(1 عدد)

طبقه پنجم(وسایل برقراری راه هوایی)

– بگ تهویه مصنوعی کودکان از جنس سیلیکون، دارای کیسه یا لوله ی ذخیره اکسیژن به همراه ماسک شفاف یکبار مصرف صورت(حداقل سه عدد).

– بگ تهویه مصنوعی بزرگسال از جنس سیلیکون، دارای کیسه یا لوله ذخیره اکسیژن به همراه ماسک شفاف یک بار مصرف صورت(حداقل 3 عدد)

– کانولای بینی اکسیژن(حداقل سه عدد)

– لوله رابط اکسیژن(حداقل سه عدد)

– ماسک لارنژیال در اندازه های کودکان و بزرگسال(از هر کدام حداقل یک عدد)

– گاید لوله تراشه 3 عدد

انواع فورسپس در ترالی اورژانس

– فور سپس ماگیل(1 عدد)

– فورسپس زبان گیر 1 عدد.

انواع لوله تراشه یک بار مصرف

– لوله تراشه کاف دار 4، 5، 6، 7، 7.5، 8، 8.5  (از هرکدام حداقل 3 عدد).

– لوله تراشه بدون کاف 2، 2.5، 3، 3.5 (حداقل از هر کدام یک عدد).

– راه هوایی دهانی یک بار مصرف در اندازه های مختلف (از هر کدام حداقل سه عدد)

– راه هوایی بینی یک بار مصرف در اندازه های مختلف (از هر کدام حداقل یک عدد)

– ماسک اکسیژن صورت یک بار مصرف بهمراه لوله رابط در اندازه های کودکان و بزرگسالان(از هر کدام حداقل یک عدد)

–  سه راهی رابط ساکشن(حداقل سه عدد)

– نوار مخصوص احیا کودکان

سخن پایانی

در پایان می توان گفت چنانچه قصد خرید محصولات دیگر را نیز دارید می توانید از سایر محصولات شرکت مهرنامی نظیر ترالی، تابوره پزشکی، تخت ژنیکولوژی، و نیز مقاله هایی در خصوص تجهیز مطب زنان و زایمان و نیز تجهیز مطب پوست و زیبایی و نیز نرم افزار داروهای ترالی اورژانس دیدن فرمایید. ارسال ترالی اورژانس و سایر تجهیزات پزشکی ما در شهر تهران رایگان انجام می گیرد. همچنین برای سایر شهر ها نیز از کارخانه تا باربری تهران حمل بار به صورت رایگان انجام می گیرد و در بیجک باربری ایشان هیچ گونه هزینه شهری درج نخواهد شد.

اخبار مهرنامی
فهرست
تماس با کارشناس